11-elementowy zestaw ST09000

ZESTAW 11 ELEMENTOWY – KLUCZ NASTAWNY 8″ Z FUNKCJĄ KLUCZA DO RUR, Z GRZECHOTKĄ PRZELOTOWĄ PASS-THRU I 10 NASADEK METRYCZNO_CALOWYCH

Nowość w ofercie SATA – zestaw ST09000 przeznaczony jest do prac montażowych, w tym z użyciem prętów gwintowanych. Z jego funkcjonalności skorzystają zarówno instalatorzy, jak i mechanicy oraz majsterkowicze.

Sercem zestawu jest 8-calowy klucz nastawny z funkcją klucza do rur oraz z grzechotkowym kluczem oczkowym PASS-THRU. Oprócz niego, w skład kompletu SATA ST09000 wchodzi 10 nasadek przelotowych (PASS-THRU), metryczno-calowych o rozmiarach: 10 mm (3/8”), 11 mm (7/16”), 12 mm (15/32”), 13 mm (1/2”), 14 mm (9/16”), 15 mm (19/32”), 16 mm (5/8”), 17 mm (11/16”), 18 mm (23/32”) i 19 mm (3/4”). Narzędzia wchodzące w skład zestawu SATA ST09000 wykonano z wysokiej jakości stali. Ich powierzchnię oksydowano w celu zwiększenia jej odporności na korozję.

Klucz nastawny wyposażony jest w odwracalną ruchomą szczękę ze specjalnym profilem pozwalającym chwytać nim rury. Można go więc użyć nie tylko do montażu/demontażu śrub z lub nakrętek, ale także do łączenia lub rozłączania rur metalowych. Co ważne, ma on ślimakową regulację rozstawu szczęk o dużym zakresie do 30 mm.

W końcu rękojeści klucza znajduje się 2-kierunkowa grzechotka służąca do napędu nasadek przelotowych (PASS-THRU), które mają pasujący do niego uchwyt 6-wypustowy. Klucz grzechotkowy wyposażony jest w wygodny przełącznik kierunku pracy.

Z kolei nasadki posiadają uniwersalny profil wewnętrzny wielowypustowy X6, który pasuje do 6 form łbów śrub metrycznych i calowych. Można nimi więc nie tylko montować/demontować śruby i nakrętki z łbami 6-kątnymi, ale także kwadratowymi, SPLine, Torx, zaokrąglonymi czy 12-kątnymi. Co więcej, klucza grzechotkowego i nasadek można użyć także do montażu/demontażu prętów gwintowanych i tutaj bardzo dobrze sprawdza się przełącznik zmiany kierunku, w który wyposażony jest klucz.  Dlatego z zalet prezentowanego zestawu nie tylko skorzystają mechanicy, ale także instalatorzy klimatyzacji, hydraulicy, montażyści wyposażenia technicznego budynków oraz ich serwisanci itd. Stanowi on też doskonałe uzupełnienie narzędziowego wyposażenia majsterkowiczów i gospodarstw domowych. Klucz objęty jest dożywotnią gwarancją.

Udostępnij